Yaşam alanlarımızın temelini oluşturan evlerimiz kendimizle baş başa kalabildiğimiz, rahat nefes alabildiğimiz ortamlar. Evlerimizi dekore ederken yaptığımız seçimler karakterimizden kişiliğimize kadar birçok alanda bizleri yansıtan detayları oluşturuyor. Dekorasyon sürecinde belirleyici olan temel etken ise zevklerimiz.

Odalarımızda uygulayacağımız dekorasyona karar verirken bu alanda dünya çapında popüler olan trendleri takip etmek bize birçok avantaj sağlar. Geçerli trendler ufak detaylardan majör donuşlara kadar birçok noktada bize orijinal fikirler sunabilir ve bu sayede aklımıza gelmeyecek detayları dekorasyonumuza dahil etme imkanına sahip oluruz.

En Trend Genç Odası Dekorasyon Modelleri, gençlerin yaşam alanlarını dekore ederken onların gençliklerini ve enerjilerini yansıtmamız açısından farklı ve yaratıcı fikirler verebilir. Biz de bu yazımızda sizlere bu noktada faydalı olacağını düşündüğümüz bazı öneriler vereceğiz.

https://images.evgor.com.tr/sileya-genc-odasi-tm-gen-ve-bebek-odalar-849-164719-25-B.jpg

Genç Odası Dekorasyonu

Gençlerin en temel özelliği enerjik olmalarıdır. Bu sebeple genç odaları dekore edilirken üzerinde durulması gereken öncelikli husus, bu enerjinin dekorasyona yansıtılmasıdır. İşte öne çıkan detaylar;

  • Canlı Renklerin Kullanılması;

Dekorasyonda canlı renklerin kullanılması genç odalarının dinamizmini ortaya çıkartmak için en ideal yolların başında gelir. Geçtiğimiz yıllarda, genç odası dekorasyonlarında canlı renklerin kullanımı sıkça tercih edilen bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Pastel renklerin yerine hızla alan canlı renkler dinamizmin tanında odaların genel atmosferine sevimli bir dokunuş bırakıyor. Renk seçimlerine eşlik edecek olan doğru perde seçimleri ile de dekorasyonunuza daha şık bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Karyoto Genç Odası
  • Kullanışlı Mobilyaların Seçimi;

Gençler zamanlarının büyük bölümünü odalarında geçirmeyi tercih ederler. Bu sebeple odalarında kullanılacak olan mobilyalar onların ihtiyaçlarını karşılayacak niteliklere sahip olmalıdır. Günümüzde genç odalarının olmazsa olmaz mobilyası çalışma masalarıdır. Bu alandaki en son trendler daha minimal detaylara sahip çalışma masalarının tercih edildiği yönünde. Mobilya seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer bir konuda uygun kütüphane seçimi. Gençlerin zevkleri doğrultusunda seçilecek bir kütüphane odanın modern görünüşüne katkı yapacak zengin bir detaydır.

Trablus Dekorasyon Projeleri
  • Dekoratif Eşyaların Tercih Edilmesi

Genç odası dekorasyonları yapılırken kullanım amaçlı eşyalar kadar dekoratif amaçlı eşyaların da özenle seçilmesi gerekir. Gençlerin enerjisini ve dinamizmini ön plana çıkartacak olan dekoratif eşyalar odanın görünüşüne büyük katkı sağlarlar.

Rafter Genç Odası
  • Kullanım Alanı Yaratmak

Gençlerin odalarında uzun zamanlar geçirdiğini daha önceden de belirtmiştik. Bu noktada öne çıkan bir konu da odanın dekorasyonunda kullanım alanlarının boyutlarına dikkat edilmesidir. Güncel trendler gençlere odalarında mümkün olan en geniş kullanım alanlarının temin edilmesi yönünde ortaya çıkıyor. Bunun aksi durumlarda gereğinden fazla eşya ile kullanım alanı daralan odalar gençler için uygun yaşam alanları olma özelliğini kaybediyor. Kısacası eşya seçimlerine dikkat edilmesi gerekiyor ve gereksiz, kullanılmayacak eşyaların tercih edilmesinde kaçınılması öneriliyor.

Lame Genç Odası
  • Farklı Boyama Teknikleri;

Genç odası dekorasyonlarında son yıllarda sıklıkla karşılaşılan bir başka uygulamada boyama teknikleri noktasında kendisi gösteriyor. Klasik tek, düz renk boyamasının yerini birkaç renkten oluşan kombinasyonlar aldı. Teknik olarak da düz boyamanın yerine çeşitli geometrik deseneler halinde boyama tercih ediliyor. Şayet odamıza alışılagelmişin dışında majinal bir hava katmak istersek değerlendirebileceğimiz bir fikir.

  • Yuvarlak Hatların Kullanımı

Yapılan birçok araştırma bize göstermiştir ki ev ve oda dekorasyonunda yuvarlak hatlı eşyaların kullanımı yaşam alanlarımıza daha ferah bir hava katmaktadır.

Visola Genç Odası

Bu sebeple genç odalarının dekorasyonu esnasında kullanacağımız eşyaların da mümkün mertebe yuvarlak ve rahat hatlara sahip olan eşyalardan seçilmesi doğru bir seçim olabilir. Bu noktada şunun da altını çizmek gerekir ki, önemli olan odayı kullanacak kişinin zevkleridir. Bundan dolayı özellikle genç odası dekorasyonlarında katı yaklaşımlardan kaçınmak daha esnek düşünebilmek ve yeni, farklı görüşlere açık olmak gerekmektedir.