Vizon rengi; son yılların dekorasyon ve moda trendleri arasında yerini alan ve her geçen gün daha fazla karşılaştığımız modern bir renk olarak öne çıkıyor. Ev dekorasyonunu sade ve zarif hale getirmek isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilen vizon rengi, kahverenginin alt tonu olarak değerlendiriliyor. Sıra dışı ve modern ev dekorasyonlarının vazgeçilmezi arasında yer alan vizon rengini koltuklardan duvar kağıtlarına, süs eşyalarından aydınlatma elemanlarına kadar pek çok farklı alanda kullanabilirsiniz. Yeni nesil renk tonlarının en popüleri olan vizon rengi ile dekorasyon yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Rehberimizde; vizon rengi ile dekorasyon nasıl yapılır ve vizon rengi hangi renklerle uyumludur gibi sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Vizon Rengi Hangi Renklerle Uyumludur?

Vizon rengi, gerek estetik görüntüsü gerekse dinlendirici etkisi sebebiyle yaşam alanınızın tüm odalarında kullanılmaya uygundur. Nötr renkler gurubuna dahil olan ve parlak bir renk olmadığı için üzerine düşen ışığa göre farklı tonları yansıtabilen vizon; krem rengi ve bej rengi gibi ev dekorasyonuna çok yakışan tonlarla birlikte kullanılabilir. Vizon rengi, göreceli olarak koyu bir renk tonu olduğu için hantal mobilyalarla kullanılmamalı, az ışık alan odalardan uzak tutulmalıdır.

Vizon Rengi Hangi Renklerle Uyumludur?

Gün ışığıyla birleştiğinde harikalar yaratan vizon rengini geniş odalarda değerlendirmeli, küçük ebatlı odalarda ise ana dekorasyon renginden ziyade küçük eşyaları süsleyen yardımcı bir renk tonu olarak kullanmalısınız. Vizon rengi; kahverenginin açık tonlarıyla olduğu kadar sarı ve pembenin durgun tonlarıyla da mükemmel uyum gösterir.

Vizon Rengi İle Salon Dekorasyonu

Çoğunlukla salonda ve oturma odalarında kullanılan vizon rengi koltuk takımları, dekorasyonun ana unsuru olarak dikkat çekiyor. Vizon yapısı gereği sade ve durgun bir renk olduğu için eğer salon dekorasyonunda ana renk olarak kullanılacaksa ortamı hareketlendirmek için küçük dokunuşlar yapmak gerekebilir.

Vizon Rengi İle Salon Dekorasyonu

Vizon koltuk takımı alırken kırlent renklerini bizon ile uyumlu renklerden seçmek, duvar kağıtlarında hareketli desenlere yer vermek veya aydınlatma elemanlarını taşlı modellerden seçmek ihtiyacınız olan küçük dokunuşu sağlayacaktır. Vizon rengi koltuk takımınızı kızıla çalan puflarla veya toprak rengindeki mobilyalarla kombinleyebilirsiniz. 

Mutfak ve Yemek Odalarında Vizon Rengi  

Mutfak dekorasyonunda sıradan renklerden sıkıldıysanız ve farklı bir atmosfer yaratmak istiyorsanız vizon rengini değerlendirebilirsiniz. Günümüz trendlerinde mutfak tezgahının üst kısmında kalan dolapların açık renklerden, alt kısmında kalan dolapların ise koyu renklerden tercih edilmesi oldukça sık karşılaşılan bir durum. Siz de bu yöntemi kullanarak açık ve koyu renkler arasında kontrast oluşturabilir; mutfağınızın daha geniş ve ferah görünmesini sağlayabilirsiniz.

Mutfak ve Yemek Odalarında Vizon Rengi

Tezgahın altında kalan dolapları vizon rengi, üstünde kalan dolapları ise beyaz renkte yaptırabilirsiniz. Yemek odalarında farklılık arıyor ancak ahşabın doğal ve samimi görüntüsünden de uzaklaşmak istemiyorsanız vizon rengi yemek odası takımları imdadınıza yetişecektir.

Vizon Rengi Yatak Odalarına Huzur Getiriyor

Yumuşak ve dinlendirici bir renk olarak göze çarpan vizon rengini yatak odanızda kullanabilirsiniz. Vizon rengi; yatak odasında kullanıldığında, dinlendirici ve yenileyici bir atmosfer oluşturmanıza yardımcı olarak güne enerji dolu başlamanızı sağlar. Yatak odasında vizon rengini beyaz, açık yeşil ve altın sarısı tekstil ürünleri ile destekleyebilirsiniz.

Vizon Rengi Yatak Odalarına Huzur Getiriyor

Taşlı avizeler, salonlarda olduğu gibi yatak odalarında da vizon rengini tamamlayan unsurlar arasında yer alıyor. Vizon rengiyle dekore ettiğiniz yatak odasında sade ve risksiz bir halı tercihi yapabilir; halının rengini vizon rengiyle duvar renginiz arasında kalan tonlardan seçebilirsiniz. Dekorasyonda vizon rengini kullanırken diğer mobilyaları ve tekstil ürünlerini yumuşak renklerden ve zarif tasarımlar arasından seçmeye gayret göstermelisiniz.